Základní potřeby pro quilling:

 

Barevné papíry a "proužková" skartovačka či řezačka papíru

Pořiďte si sadu pestrobarevných papíru, či si kupte oblíbené barvy samostatně. Proužky se dají nastříhat nůžkami (přestane vás bavit u prvního papíru), nařezat na řezačce papíru (bývá problém udržet stále stejnou tloušťku proužků), nebo si pořídit skartovačku, která dělá proužky velikosti 3-5 mm (vhodná je malá ruční skartovačka na kličku). 


 

Quillingové pero

Tzv. quillingové pero se vyQuillingové perorábí v různých provedeních. Vždy se jedná o nástroj velikosti propisky, kdy na konci je hrot se zářezem, do kterého se vkládá proužek papíru. Prodávají se celoplastová (časem se kolík ulomí) nebo kovová (někdy i s výměnnými hroty). Pero se dá nahradit špejlí naříznutou odlamovacím nožem (rychle zjistíte, že je to pouze "nouzové" řešení). 

 

Disperzní lepidlo

Pořiďte si tekuté lepidlo. Disperzní znamená, že po zaschnutí nezanechává žádné stopy. Nejlepším příkladem je lepidlo Herkules.

 

Šablona na kružnice

V papírnicví si kupte matematickou šablonu na kružnice, kterou oceníte ve chvíli, kdy potřebujete vytvořit tvarů stejné velikosti.



Další (důležité) potřeby pro quilling:

 

Pinetky

Slouží k přilepení konce proužku na správné místo, čímž šetři čas při tvoření.


 

Hřeben

Nahrazuje quillingové pero. Často se používá pro tvoření lístečků ke květinám (podlouhlým tvarům).


 

Nůžky

U quillingu se vám hodí hned několik druhů nůžek: klasické, ozdobné, nebo cvakačky (pro tvorbu pampelišek...).


 

Polystyrenové podkladky

Polystyrenové podkladky ve tvaru věnce, vajíčka či vánoční kouličky se skvěle hodí pro tvorbu 3D ozdob.

Další nástroje pro quilling:

Vlnkovačka
Je to jednoduchý nástroj z ozubených koleček, kterým projedete proužek papírů a vyleze vlnkovaný. Většina vlnkovaček má dvě velikosti vlnek. Vlnkované proužky se hodí k vytváření 3D kaktusů nebo nástěných hodin.
 
 
Elektrické pero
Toto je vychytávka, bez které si už quilling neumím představit. Dvě tužkové baterie, zmáčknout knoflík a proužek je v mžiku natočený. Jeho rychlost oceníte především při navíjení dlouhých proužků nebo vytváření většího množství velkých pevných koleček. Ze začátku to chce přijít na správné používání, protože je to přeci jen trochu jiné, než klasické quillingové pero. 
 
 
Korková šablona
Využijete především ve chvíli, kdy se vám nedaří vymodelovat požadované tvary "od oka". Pomocí špendlíků to jde samo a jeden je jako druhý.
 
 
Věže
Toto je alternativa ke korkové šabloně, kde se ale především tvoří "duté" tvary. Dají se tu vytvořit různé kroužky a čtverce například na ozdobný svícen.
 
 
"Bublinová" šablona
Tato šablona je ideální při tvorbě "vypouklých" tvarů z pevných koleček. Květináče nebo půl kruhy jsou rovnoměrně vytvořené a stačí namazat lepidlem.